Mark Warburton nowym trenerem QPR, podpisując dwuletni kontrakt na Loftus Road.

Warburton wcześniej zarządzał w Brentford, Glasgow Rangers i Nottingham Forest.

Po nominacji na Loftus Road Warburton powiedział w wywiadzie dla www.qpr.co.uk:

„Jestem zachwycony, że mam zaszczyt zarządzać tym klubem”

Nowy trener o rozmowach z QPR:
„Kiedy rozmawiałem z QPR, wszystko było bardzo jasne. Mają solidny plan i wiedzą, czego chcą. Mają długoterminową perspektywę, która natychmiast mi się spodobała. Jestem podekscytowany nadchodzącym wyzwaniem”.

Warburton znany jest z tego, że jego drużyny grają atrakcyjną i ofensywną piłkę. Uwielbia oglądać zawodników, którzy lubią swoją grę, są odważni a ich pierwszą myślą jest gra do przodu. Etyka pracy, pragnienie, głód, pasja – wszystkie te stereotypy są dla nas tak ważne.

Po przejęciu zespołu na Griffin Park(Brentford) od Uwe Roslera w 2013 roku Warburton kierował klubem do automatycznej promocji z League One. W następnej kampanii – jedyny pełny sezon Warburtona w Brentford – nowo awansowane Pszczoły osiągnęły miejsce w play-off, najwyższe drugie miejsce w klubie od 1934/35. W sezonie 2015/16 Warburton wygrał awans do SPL, a także Scottish Challenge Cup w swoim pierwszym sezonie na Ibrox, osiągając jednocześnie finał Pucharu Szkocji. To wszystko prowadząc drużynę Glasgow Rangers. Opuścił Rangersów w grudniu 2016 r. Warburton spędził dziewięć miesięcy w City Ground prowadząc drużynę Nottingham Forest przed wyjazdem w grudniu 2017 roku.

Dyrektor Les Ferdinand powiedział w wywiadzie dla www.qpr.co.uk:

„To fantastyczne spotkanie. Rozmawialiśmy z wieloma doskonałymi kandydatami na to stanowisko, a Mark spełnił nasze warunki na wszystkich polach rozwoju klubu. Uwielbia pracować z młodszymi zawodnikami i ich rozwijać, a także doskonale rozumie grę. Mark jest zdeterminowany, aby odnieść sukces i będziemy mu udzielać pełnego wsparcia, aby to osiągnąć”.

Prezes QPR, Amit Bhatia dodał:

„Wszyscy jesteśmy zachwyceni, że zatrudniliśmy Marka. Doskonała praca Johna Eustace’a jako tymczasowego menedżera umożliwiła nam poświęcenie wymaganego czasu na rozmowy z odpowiednimi kandydatami. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak został przeprowadzony proces rekrutacji, a także z rezultatu końcowego, który oznacza, że ​​mianujemy Marka naszym menedżerem”.

Sztab szkoleniowy nowego trenera zostanie przedstawiony w najbliższym czasie.

www.qpr.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *