Neil Banfield w QPR

Doświadczony trener który spędził ponad 20 lat w Arsenalu – został powołany do sztabu szkoleniowego QPR na początku tego tygodnia.

„Myślę, że nasze filozofie są bardzo podobne w sposobie postrzegania gry. Ja nie pracowałem z Markiem wcześniej, ale byłem bardzo blisko z nim, kiedy byłem w Watford. Tereny treningowe były naprzeciwko siebie, więc mieliśmy wspólne gry sparingowe i dobrze się poznaliśmy. Myślę, że nasze filozofie są bardzo podobne w sposobie postrzegania gry. Mamy naprawdę dobry plan gry z ekscytującym i ofensywnym futbolem. Nie jesteśmy na tyle naiwni, by powiedzieć, że powinniśmy grać tylko do przodu, zwłaszcza jeśli co tydzień grasz ciężki mecz. Chcemy wygrać w dobrym stylu, ale trzeba zdobywać punkty ”

Po spędzeniu pięciu lat jako trener w akademii Charlton Athletic, Banfield dołączył do Arsenalu w 1997 r., Gdzie pozostał kluczowym człowiekiem w systemie szkolenia młodzieży do 2012 r., Kiedy to został awansowany do pierwszego zespołu przez Arsene Wengera. Pozostał na swoim wyższym stanowisku aż do odejścia Wengera. Później dołączył jako skaut w Glasgow Rangers Stevena Gerrarda. Banfield jest gotów pomóc młodym graczom Rangersów w zrobieniu wielkiego kroku w rozwoju a także zaistnieć w pierwszym zespole.

www.qpr.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *