Ranking 20 najgorszych koszulek w Premier League

20. Manchester United, 1992-94 (trzeci komplet)

W ostatnich latach fani United wykorzystywali zieleń i złoto w wielkim stylu w ramach swoich protestów przeciwko właścicielom klubu, ale już w 1992 roku klub z radością przyjął te kolory, aby uczcić stuletni projekt Newtona Heatha. Te koszulki skłoniły do przejścia definitywnie w kolor czerwony.

19. Arsenal, 2002/03 (wyjazd)

Nike nie poszło tak rewolucyjnie jak inni producenci w poprzedniej dekadzie, jeśli chodzi o eksperymentalne projekty zestawów. W dużej mierze zachowując prostotę. Jednak ten szalony komputerowo model, choć wystarczająco przyzwoity, zawsze przypominał bardziej rozbudowany billboard dla sponsorów O2 niż koszulkę piłkarską.

18. Norwich, 2004/05 (wyjazd)

Podczas gdy Kanarki nigdy nie miały zamiaru stanąć na czele w kategoriach czystej obrzydliwości, dziwni producenci Xara dobrze sobie radzili z tą asymetryczną ciekawością. Chociaż, co prawda, znaczek Lotus w środku wygląda jakoś całkiem dobrze.

17. Chelsea, 2007/08 (wyjazd)

Jeśli Manchester United nie widziałby się w swoich osławionych szarych koszulkach, nie było takich problemów dla zawodników Chelsea. Z neonowymi blatami widocznymi z kosmosu, jedynym problemem było ustalenie, kto jest graczem, a kto fanem, stewardem.

16. Newcastle, 2014/15 (dom)

Nie jest to wzór Pierre Cardin, ale każda domowa koszula z Newcastle jest z pewnością łatwa do zdobycia: wystarczy uderzyć odznakę w święte czarne i białe paski, a już prawie jest wzór koszulki. To szaleństwo, niestety, jest zanieczyszczone przez niepotrzebnie rozległą czarną łatę na klatce piersiowej i dodatkowo oszpecone przez obecność odrażających „świń” pożyczkowych Wonga jako sponsora.

15. Tottenham, 2009/10 (dom)

Zestawy Spurs wydają się być dość solidne – ol ‚Lilywhite i czarny są mocnym połączeniem estetycznym – ale niepotrzebne żółte flanki i machnięcia w klatce piersiowej trafiły na tę koszulkę, podczas gdy MANSION DOT COM CASINO & POKER prezentuje się nieźle

14. Everton, 2010/11 (wyjazd)

Nie ma nic złego w odrobinie różu na koszulce piłkarskiej – Juventus zrobił to stylowo, a Palermo grało w takich barwach tydzień w tydzień. Ale próba Toffees była w kolorze gnijącego łososia, dzięki czemu Diniyar Bilyaletdinov, Phil Jagielka & Co. wyglądają jak niedopasowane skarpetki z lat 80-tych.

13. Manchester City, 1994/95 (wyjazd)

Umbro wyprodukowało kilka świetnych koszulek dla „Obywateli” w tej epoce, a ta czerwono-biała prążkowana próba mogła dołączyć do panteonu akceptacji (chociaż wielu zwolenników co zrozumiałe sprzeciwiło się temu kolorowi). Dlaczego więc zespół projektowy dodał dziwne szare boki pod pachami? Nic dziwnego, że zajęli 17. miejsce.

12. Arsenal, 1991-93 (wyjazd)

Brązowa kwaśna podróż, psychedeliczny krach tak określało większość kibiców te oto właśnie stroje. Najgorsza koszulka Arsenalu w historii, tak głosowali fani ” Kanonierów”

11. Manchester United, 1992/93 (wyjazd)

Zestaw, w którym nawet Eric Cantona wyglądał bardzo źle, świetny klubowy herb i dziwne czarne paski były kolejnym dowodem na to, że tylko dlatego, że możesz nagle zaprojektować takie rzeczy, nie znaczy, że powinieneś to robić.

10. Coventry, 1992-94 (dom)

O co chodzi z wczesnymi latami 90-tymi i rozmazanymi koszulami? Każdy projektant zestawów z nowym, wymyślnym Apple Macintosh nagle zaczął szaleć za plątaniną i drobinkami, w wyniku czego ta potworność, którą krytyk sztuki Brian Sewell prawdopodobnie nazwałby dziełem ignoranta, nieartykułowanego, pozbawionego talentu, zawistnego, samozwańczego ekshibicjonistę.

9. Middlesbrough, 1996/97 (wyjazd)

Lata dziewięćdziesiąte dla Boro były świetną zabawą z kilku powodów: Riverside, Fabrizio Ravanelli, Juninho, awans, spadek, ponowna promocja i finał Pucharu. W tym okresie nosili też bardzo ładne czerwone koszule – ale ten wysiłek w errei był nieudanym krokiem, od ociężałego BORO nabazgranego przez ramię do dziwnego krzyża wykonanego z rozkładających się zasłon krocza

8. Blackburn, 1996/97 (wyjazd)

Och, Panie. Podczas gdy domowe zestawy Blackburn prawie zawsze były modelami gustownego niedopowiedzenia, ten wysiłek był naprawdę denerwujący. Jego posypany czarnym kolorem klubowy herb, z jednej strony i wzdłuż rękawa z drugiej, sprawił, że Colin Hendry i przyjaciele wyglądali, jakby ulegli jakiejś denerwującej tropikalnej chorobie.

7. Aston Villa, 1993-95 (wyjazd)

W koszuli sponsorowanej przez producenta jogurtów zawsze jest brak godności: bakteryjna fermentacja mleka może być pyszna, ale brakuje mu stalowych grawitacji, które większość zespołów ma na koszulkach. Zielone, czarne i czerwone paski dodają dodatkowej warstwy niesmacznej frywolności rogu owocu.

6. Norwich, 1992-94 (dom)

Niestety, nazywany „zestawem ptaków poo”, projekt przypominał płótno, które nawet policjant z Jackson Jackson mógł zbić za zbyt brzydkie. Szkoda że ta odraza była noszona podczas najprawdopodobniej najlepszego okresu Norwich na boisku, ponieważ zajęli trzecie miejsce, a następnie rozwalili Bayern Monachium w Europie.

5. Liverpool, 2013/14 (wyjazd)

Mężczyźni Brendana Rodgersa mieli świetny sezon 2013/14 – w którym mieli szczęście, ponieważ podczas podróży wyglądali jak gromada śliwek. Górna połowa koszulek była rozsądna, ze standardowymi wystarczająco czerwonymi liniami, ale co działo się w dolnej połowie? Czy to był źle działający telewizor? Wirus atakujący Ceefax? Tlący się wrak Sinclair C5?

4. Liverpool, 2013/14 (trzeci komplet)

Zdumiewające, że biały zestaw Liverpoolu z tego okresu to jeden z najgorszych zestawów w Premier League.Wewnętrzne dochodzenie w klubie doprowadziło w do kilku zwolnień wsód ludzi odpowiedzialnych za marketing. Jak całkowicie obłąkany projekt mógł stać się rzeczywistością, przedstawiając Luisa Suareza przypominającego kapryśnego średniowiecznego błazna. Ogromny wstyd dla wszystkich zaangażowanych.

3. Manchester United, 1995/96 (wyjazd)

Wraz z nieustanną magią funta w Premier League, sprzedaż koszulek nagle stała się istotnym strumieniem przychodów na całym świecie, a ta szaro-szara została specjalnie zaprojektowana, aby dobrze pasować do dżinsów.

Zawodnicy twierdzili, że nie widzieli się podczas spotkania w The Dell, już nigdy więcej drużyna MU nie wystąpiła w tych trykotach. Jednak na aukcjach internetowych to rarytas dla kibiców.

2. Nottingham Forest, 1995-97 (wyjazd)

Szaleństwo z kredkami w rękach malucha, upuszczone ciasto, kolano starego człowieka, nieprawidłowo działający przewód żółciowy, rozbita furgonetka maga prowadząca do kilku ofiar śmiertelnych – wszystko to przychodzi na myśl, gdy patrzy się na tę podłość, ukamienowany projekt szóstej formy, który powinien zostać zniszczony zanim powstał. Niezwykły.

1. Chelsea, 1994-96 (wyjazd)

Nawet Ruud Gullit nie był w stanie grać się w szarych, błękitnych i pomarańczowych elementach. Dodając niesmaczne logo amerykańskiego producenta piwa „Coors”, to ogólny wynik … piłkarska Mona Lisa.

www.fourfourtwo.co/Nick Moore

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *